25 listopada obchodzony jest światowy dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy (nie tylko) dzieciom na całym świecie. Jest okazja, by powiedzieć o maskotce sztafety rowerowej JednoŚladami Andersa.

Rok temu ruszyliśmy rowerami śladem polskich żołnierzy, którym od Bliskiego wschodu aż do Edynburga towarzyszył niedźwiedź Wojtek. Syryjski niedźwiedź został adoptowany przez żołnierzy 22 kompanii podczas zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim.

Dość oczywiste zatem było poszerzenie każdego etapu sztafety o jeszcze jednego – pluszowego – kompana. Jak wiecie musieliśmy od razu zaplanować, że Wojtków będzie dwóch. Jeden jechał od Kazachstanu aż do Edynburga, drugi zaś wystartował w Mediolanie i dojechał ze sztafetą do Gdańska.

Dziękujemy za specjalnie dla nas przygotowane Misie. To był nasz pierwszy projekt, w którym „pakiet sztafetowy” został poszerzony o maskotkę. Absolutnie wszędzie dodatkowy kompan budził uśmiech, nie tylko u najmłodszych. Czasem ośmielał do dodatkowych pytań, czasem był pretekstem do zdjęcia z misiem. Na niejednej granicy czy checkpoincie rozładowywało to emocje.