W minioną niedzielę, dzięki gościnie Instytutu Andersa oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Lublinie mogliśmy spotkać się z Wami! Podczas spotkania w Lublinie, w mroźny, acz słoneczny dzień, opowiadaliśmy o sztafecie, idei Bike Jamboree, a także o wyzwaniach wychowania do patriotyzmu.

Oczywiście wszystko to okraszone wyborem fotografii z kilkumiesięcznej podróży harcerskiej Sztafety Rowerowej „JednoŚladami Andersa”. Reprezentowali nas Magda Suchan oraz Zbyszek Popowski, czyli członkowie sztabu sztafety. Ale jednocześnie uczestnicy etapów:
– VI (Iran, Irak i Jordania),
– VIII (Taranto-Monte Cassino),
– i IX (Monte Cassino-Mediolan), w którym jechali nastolatkowie. 

Prelegenci ze sobą „mini wystawę” sztafety, czyli Misia Wojtka, pałeczkę sztafetową – mapę, a także dziennik podróży, sakwy, jeden ze sztafetowych rowerów – Rudy 102, koszulki z ostatnich sztafet, kamizelkę odblaskową JednoŚladów, a także projektowe pieczątki i pamiątkowe pocztówki.  

Spotkanie, choć kameralne, było bardzo ciekawe i … oczywiście się nieco przedłużyło. Harcerska widownia, w dodatku z różnych organizacji, to gwarant dialogu. Po prezentacji podróżniczej, Magda i Zbyszek, weszli do studia nagrań, ale o tym po co i z jakim efektem, jeszcze Wam opowiemy.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie pracownikom Instytutu, zaś uczestnikom – za aktywną obecność! 

[MS]
fot: Honorata Depta | Instytut Andersa & Magdalena Suchan | Bike Jamboree