Równo za miesiąc od dziś rusza sztafeta „JednoŚladami Andersa”. Aby uczestnicy byli przygotowani do wyruszenia w świat na dwóch kołach w ramach projektu, spotkaliśmy się z członkami etapów I-VII na spotkaniu szkoleniowym.

Sobotę uroczyście rozpoczęliśmy wręczeniem chust nowym członkom Bike Jamboree przez Zbigniewa Popowskiego, prezesa Fundacji Światowe Jamboree. Potem wpadliśmy w wir pracy.
Poza prezentacją założeń projektu, programu, zasad komunikacji, przypomnieniem obowiązków sztafetowych przedstawiliśmy także partnerów, którzy wesprą działania projektowe. Był rozkładany namiot od Marabut, przymierzane kurtki od PAJAK, prezentowane już dobrze znane i od dawna testowane sakwy od Crosso. W panelu zespołu promocji – Arek opowiedział o tym jak robić dobre materiały foto i wideo aparatem od Sony.

Nasi partnerzy znaleźli się też wśród szkoleniowców. W sobotę mogliśmy zgłębić genezę Armii Andersa, dzięki merytorycznemu wsparciu Muzeum Pamięci Sybiru. Zaś niedzielne przedpołudnie spędziliśmy na szkoleniu medycznym Marcina z Medyk Rescue Team.

W sobotę mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego świadka historii, pana Tadeusza, którego ojciec był w Armii Andersa od początku i przeszedł cały szlak – z Rosji do Anglii. Każdy z nas na własną rękę trochę czytał, trochę oglądał kronik filmowych, ale to spotkanie było niezwykłym podsumowaniem całej wiedzy, jaką zdobyliśmy.

W dniach 8-10 października uczestniczyliśmy też w Global Scouts Bike Jamboree, w ramach którego w piątek Dorota zaprosiła na wycieczkę rowerową z Warszawy na bazę w Polewicz – stanica ZHP. W niedzielę zaś, wraz z Magdą, poprzez Zoom, opowiadały o projekcie skautom z całego świata.

Było blisko natury i po harcersku. Wspólne gotowanie, testowanie namiotu, śpiew przy ogniu do późnej nocy oraz poranna kąpiel w rzece. To był pracowity, ale bardzo dobry weekend. Beata dopilnowała biura, Dariusz pilnował czasu i porządku, Ania szkolenia finansowo-organizacyjnego, zaś Monia – umów 🙂
Cały sztab projektu stawał na głowie, aby wszystko było na czas dopięte i chyba się udało 🙂
Dziękujemy!